Šiandien pasinerkime į užburiančią vaiko raidos kelionę. Suprasdami šiuos etapus ne tik įgysite žinių, bet ir galėsite sukurti geriausią aplinką savo vaikui augti.

  1. Naujagimio etapas (0-2 mėn.): Pirmųjų žingsnių pasaulis

Šiame etape viskas yra pirmą kartą. Nuo pirmojo verksmo iki pirmojo žvilgsnio – naujagimiai pradeda savo jutiminius nuotykius. Jie reaguoja į veido išraiškas, atpažįsta motinos balsą ir pradeda vystytis pagrindiniai refleksai. Švelnios lopšinės, švelnūs prisilietimai ir jauki aplinka yra mūsų priemonės, padedančios jiems jaustis saugiai.

  1. Kūdikio stadija (2-12 mėn.): Mažųjų tyrinėtojų judėjimas

Saugokis, pasauli! Šie kūdikiai pasirengę judėti, ropoti ir tyrinėti. Jų pažintiniai gebėjimai sparčiai auga, jie pradeda suprasti priežastis ir pasekmes. Žvilgsnis į akis tampa mėgstamiausiu, nes jie suvokia objekto pastovumo sąvoką. Skatinkite tyrinėjimą, bet užtikrinkite, kad jų aplinka būtų saugi ir stimuliuojanti.

  1. Mažylio etapas (1-3 metai): Savarankiškumas veikloje

“Aš galiu pats!” – tai mažylių himnas. Jie mokosi vaikščioti, kalbėti ir reikšti emocijas. Jų vaizduotė klesti, todėl jie įsitraukia į apsimestinius žaidimus. Šiuo etapu svarbiausia yra kantrybė. Suteikite jiems galimybę rinktis, net jei tai būtų toks paprastas dalykas kaip žaislo išsirinkimas. Ir nepamirškite, kad jie gali padaryti netvarką – taip jie mokosi!

  1. Ikimokyklinis etapas (3-5 metai): Ikimokyklinio amžiaus vaikų grupė: mažieji mokslininkai darbe

Dabar mūsų mažieji mokslininkai apie viską klausia “kodėl” ir “kaip”. Jie lavina socialinius įgūdžius, supranta seką ir pradeda užjausti. Čia ypač naudinga STREAM veikla. Meno projektai, nesudėtingi eksperimentai ir grupiniai skaitymai skatina ir pažintinę, ir socialinę raidą.

  1. Vaikų darželio etapas (5-6 metai): Ateities pagrindai

Pasaulis darželinukams tampa klase. Jie pradeda suprasti sudėtingesnes matematikos, skaitymo ir gamtos mokslų sąvokas. Draugystė tampa reikšmingesnė, o moralinis vystymasis – svarbiausias. Tai puikus metas pristatyti bendrus STREAM projektus, mokančius juos ne tik akademinių įgūdžių, bet ir komandinio darbo bei atsakomybės.

Taigi…

Kiekvienas vaikas yra unikalus, ir nors šie etapai yra bendros gairės, svarbu nepamiršti, kad kiekvienas vaikas tobulės savo tempu. Priimkite jų individualumą ir branginkite kiekvieną svarbų etapą. Mūsų, kaip globėjų, tėvų ir pedagogų, vaidmuo – užtikrinti saugią, patrauklią ir ugdančią aplinką, leidžiančią jiems klestėti ir atskleisti savo potencialą.

STEAM vaikų darželyje mes ne tik mokome, bet ir keliaujame kartu su kiekvienu vaiku, tyrinėdami plačius raidos ir mokymosi horizontus. Pasinerkite į šį nuotykį kartu su mumis ir stebėkite, kaip mūsų mažos sėklos išauga į galingus medžius! 🌱➡️🌳

Daugiau įžvalgų, patarimų ir vaikystės stebuklų laukite mūsų tinklaraštyje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Grąžinimo priežastis ir suma

Your Order

Krepšelyje nėra produktų.